BORUSIJA NAPRAVILA ČUDO! PSŽ se ispromašivao i ostao bez finala Lige šampiona!
Slavlje fudbalera Borusije Dortmund, Foto: EPA/TERESA SUAREZ

spektakl

Objavljeno: 06:44h
Završeno
22:47h

Borusija Dortmund savladala je Pari Sen Žermen 1:0 i tako se plasirala u finale Lige šampiona.

U prvoj polufinalnoj utakmici u Nemačkoj na Vestfalenu bilo je 1:0 za tim iz Dortmunda.

Igračima Luisa Enrikea bilo je jasno da moraju da što pre krenu ofanzivno, sa obzirom na to da Borusija Dortmund ima minimalnu prednost iz prve utakmice.

Tako su Francuzi, već u 4. minutu meča zapretili.

FK Borusija Dortmund

Hakimi je probio po boku, uputio centaršut, ali je Ramos nešto slabije šutirao, te nije bilo većih problema za Kobela.

Tu se francuski tim nije zaustavio, jer je novu ozbiljnu priliku imao Embape.

Šutirao je nakon odbijene lopte, ali Kobel je bio na visini zadatka.

U 12. minutu meča, nastavio se veliki pritisak na gol Donarume.

Markinjos je uspeo da reaguje u poslednjem trenutku, ali golman Parižana nije želeo da rizikuje, pa je izbacio loptu u aut.

Potom su gosti imali korner iz kog je PSŽ uspeo da organizuje kontru, ipak, Ramos je bio neprecizan i šutirao pored gola

U 31.minutu, Dembele je pokušao da iznenadi golmana Borusije udarcem iz mrtvog ugla, šut je bio neprecizan, a lopta je završila iznad prečke.

Nakon četiri minuta, Borusija je zapretila, što nismo imali prilike da videli puno puta u uvodnim minutima meča.

Nismo mnogo toga zanimljivog videli u prvom poluvremenu, doduše, bilo je očekivano da će biti čvrsta i neizvesna utakmica.

PSŽ je imao posed, ali ne i rešenje za odličnu odbranu Borusije.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Pari Ser Žermen je ozbiljno zapretio, a to je ujedno bila i najbolja šansa na meču.

Zair Emeri je gađao iskosa sa desnog boka, pozicija nije bila idelana i pogodio je stativu. To je bila najbolja šansa na meču.

U 50. minutu, videli smo i prvi gol na utakmici.

Parižani su mogli da dođu do izjednačenja u 61. minutu.

Parižani su odustajali od želje za preokretom, te su viđene nove dve prilike.

Dva kornera su bila povod da se presele u potpunosti pred gol protivnika, pokušali su Embape i Hakimi, ali kroz gustu odbranu Borusije nije mogla da prođe igla, a ne lopta.

Parižani su imali veliku šansu, u 87. minutu meča, Embape je pogodio prečku sa 5 metara posle centaršuta Dembelea

FK Borusija Dortmund, FK Pari Ser Žermen

Do kraja utakmice, bilo je prillika, ali ne nekih većih da se ugrozi gol na obe strane.

Borusija Dortmund se tako plasirala u finale Lige šampiona, gde će se 1. juna na ''Vembliju'' boriti za trofej koji će biti namanjen evropskom šampionu.

Nemce u pomenutoj fazi takmičenja čeka pobednik duela Real Madrid - Bajern Minhen.

Ta utakmica će biti na programu u sredu od 21 časova.

Izmena: 06:44h
22:03h

DRUGO POLUVREME:

87. minut - Parižani su imali veliku šansu, ali je Embape pogodio prečku sa 5 metara posle centaršuta Dembelea.

80.minut - Prete parižani konstantno. Dva kornera su bila povod da se presele u potpunosti pred gol protivnika, pokušali su Embape i Hakimi, ali kroz gustu odbranu Borusije ne može da prođe igla, a ne lopta.

76.minut - Brant se po prijemu lopte odlično okrenuo i šutirao ka golu Donarume, ipak, bio je izblokiran, te je lopta završila u korneru.

73.minut - PSŽ napada, Borusija se brani.

61.mnut - Bruno Mendeš je uputio odličan šut, ali je Borusija imala veliku sreću, jer je lopta pogodila stativu.

50.minut- GOOOOOOOOOLLLLLL! Ostao je sam Humels na drugoj stativi prilikom kornera, te je posle prekida koji je izveo Brant loptu glavom zakucao u mrežu.

47.minut - Samo što je počelo drugo poluvreme, Pari Ser Žermen je ozbiljno zapretio. Zair Emeri je gađao iskosa sa desnog boka, pozicija nije bila idelana i pogodio je stativu. To je bila najbolja šansa na meču.

20:54h

PRVO POLUVREME:

Kraj prvog poluvremena!

41. minut: Ovakve situacije mogu skupo da koštaju. Loš pas na polovini terena poslao je Brazilac, ali Brant to nije iskoristio da uđe u gol-šansu

36.minut - Au, kakva kontra Dortmunda! Adejemi je povukao loptu, ušao u kazneni prostor, i ometen šutirao, ali brani Donaruma!

31.minut - Dembele je pokušao da iznenadi golmana Borusije, te je šutirao iz mrtvog ugla, lopta je završila iznad prečke.

22. minut - Za sada nema konkretnih šansi na obe stane. Parižani prete visokim presingom.

12.minut -  Markinjos je uspeo da reaguje u poslednjem trenutku, ali Donaruma nije želeo da rizikuje pa je izbacio loptu u aut. Potom su gosti imali korner iz kog je PSŽ uspeo da organizuje kontru, ali je Ramos šutirao pored gola.

7.minut - Preti i Embape! Šutirao je nakon odbijene lopte, ali Kobel na visini zadatka.

4. minut - Hakimi je probio po boku, uputio centaršut, ali je Ramos nešto slabije šutirao, te nema većih problema za Kobela.

1.minut - Meč je počeo!

20:30h

Borusija Dortmund ima prednost iz prve utakmice (1:0), u kojoj je jedini strelac bio Niklas Filkrug.

Borusija sanja o svom prvom finalu posle 2013, dok je PSŽ poslednji put za pehar igrao 2020. godine.

Poznati su sastavi večerašnjeg duela:

PSŽ (4-3-3): Donaruma - Hakimi, Markinjos, Beraldo, Mendes - Zair Emeri, Vitinja, Ruiz - Dembele, Ramos, Embape.

DORTMUND (4-2-3-1): Kobel - Rajerson, Šloterbek, Humels, Matsen - Džan, Zabicer - Sančo, Brant, Adejemi - Filkrug.